Od lat, po kursie z negocjacji, moi studenci i słuchacze pochodzili i prosili mnie o zorganizowanie dłuższego kursu, może studiów....dłuższej formy kształcenia. Wiedziałem że jest to trudne, ze względu na ogrom treści „o człowieku” , „o organizacjach” i „o wzajemnych relacjach”. Nie miałem przekonania, że potrafię zaspokoić oczekiwania, więc wstrzymywałem się z decyzją oraz dawałem sobie czas na przemyślenia.

W tym roku zrozumiałem, że nie jestem w stanie zaprojektować jednego programu! W mojej głowie urodziły się od razu kilka programów o różnych poziomach głębokości treści.

Obecnie zapraszam na pierwszy z serii programów, realizowany w formie studiów podyplomowych: „Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży”.

Program został zaprojektowany tak aby było sporo „o człowieku” i budowaniu strategii sprzedaży. Nie można mówić o biznesie nie rozumiejąc, że ”robią go ludzie” i to na nich należy zwrócić największą uwagę a sam biznes naprawdę dobrze jest aby był realizowany w sposób etyczny, zgodnie z najlepszymi praktykami i najwyższymi standardami.

I nie jest to slogan!

W dzisiejszym świecie, coraz więcej ludzi pragnie współpracować z dostawcami, którzy nie wciskają lecz wkładają wiele starań aby zaspokoić faktyczne potrzeby klienta. Dlatego bardzo szybko okazało się, że z Panią Elżbietą Pełką – Prezesem Polish National Sales Awards – jest nam bardzo po drodze a PNSA objęła studia Patronatem Strategicznym.

Do grona wykładowców programu zaprosiłem bardzo specjalnych ludzi. Uznałem, że wnoszą najświeższą, adekwatną i jednocześnie komplementarną wiedzę. Podzielą się oni swoim praktycznym i często dość barwnym doświadczeniem!

Zapraszam do zapoznania się z programem na stronach Akademii Leona Koźmińskiego.

Nikolay KirovZapisy na stronie:

Zobacz więcej - program studiów
Nikolay Kirov

OPINIE O STUDIACH:

"Studia na Akademii Leona Koźmińskiego, to przede wszystkim, bardzo inspirujące spotkania z wykładowcami, każdy wniósł drobną zmianę do mojego życia zawodowego oraz prywatnego. Zmienili mój sposób patrzenia na biznes i na ludzi, z którymi pracuję. Jestem bardziej otwarta na każdego indywidulanego człowieka, wiem, ze z każdym należy inaczej rozmawiać. Pomogli też bardziej zrozumieć samego siebie, co jest kluczem do zrozumienia innych.

Pisanie pracy w zespole to niezwykle ciekawe doświadczenie, zwłaszcza gdy zdasz sobie sprawę, że musisz dobrze współpracować z innymi, aby osiągnąć sukces.

Szczególnie godne polecenia zajęcia z Iwona Bobrowską-Budny. Kobieta z nieprzyzwoitym wręcz życiowym optymizmem, momentami zaraźliwym, pozwoliła przebić się przez własną skorupę słabości i pomogła odkryć talenty.

Zajęcia z Nikolayem (człowiek "dynamit") pokażą, że z każdych negocjacji można wyjść z tarczą."

Małgorzata Rein

Dyrektor handlowy

GRAFPOL B.M.MESZKES

-----------------------------------------------

"W pracy dominują sukcesy, ale zdarzają się także porażki. Dobrze jest wiedzieć jakie są ich przyczyny, bo wtedy można mieć nad nimi kontrolę. Podejmowanie działania, którego celu nie rozumiemy jest stratą czasu dla nas i współpracowników.

Pisanie pracy zespołowej zaczyna się od wybrania członków zespołu dążących do tego samego celu. Potem zapomnieć o indywidualnych ambicjach i skupić się na współpracy. Trzeba informować grupę o postępach w swojej części z takim wyprzedzeniem, aby można było uwzględnić uwagi innych członków zespołu.

Zrozumiałem, że należy poznawać i nazywać zjawiska, które dają najwięcej zadowolenia pracownikom. Istnieją narzędzia, którymi szybko i trafnie można to opisać. Mając tę wiedzę łatwiej mogę zbudować efektywny zespół."

Jacek Wójcik

Dyrektor Sprzedaży - Europa Środkowa i Wschodnia

OPTEX Security Sp. z o.o.

-----------------------------------------------

  

"Studia świetnie prezentują najnowsze trendy w zarządzaniu sprzedażą, uczą dystansu i dojrzałego spojrzenia na firmę i swoje obowiązki. Dają mnóstwo inspiracji do zmian w firmie, pokazują najnowsze kierunki w osiąganiu celu, mają szczególną zaletę wyważenia części mocno merytorycznych, sprzedażowych, strategicznych z bardziej ludzką stroną zarządzania zespołem sprzedażowym jak szukanie zielonej ścieżki - własnej oraz swoich pracowników.

Pisanie zespołowej pracy dyplomowej w postaci projektu doradczego dla mojej firmy pomogło mi w spojrzeniu na nią z całkiem innej strony, otwierając się na różne perspektywy i spostrzeżenia, na podstawie których można wyciągnąć bardzo wartościowe wnioski dla siebie jako szefa sprzedaży oraz dla firmy.

Najbardziej inspirujące zajęcia dla mnie to były badanie talentów Gallupa - od razu zastosowałam to we własnej firmie. Równie pomocne było omówienie procesu rekrutacji do firm a także zajęcia ze strategii, które uczą spojrzenia na zagadnienie przez pryzmat danych i faktów a nie projekcji i interpretacji."

Maria Korzeniewska-Jeleń

Dyrektor ds. Rekrutacji

Promedica24

-----------------------------------------------

 

"Ponad 10 lat pracuję w branży sprzedaży. Na początku jako sprzedawca i kierownik działu na rynku farmaceutycznym Białorusi, dziś w konsultingu sprzedażowym w branży kart paliwowych.

Dlaczego wybrałem Akademię Leona Koźmińskiego? Ponieważ ma bardzo solidną renomę na Białorusi i nie od jednego partnera biznesowego słyszałem, że „na tej uczelni nie kupuje się dyplomów”. Do tego trzeba dodać rankingi, opinie profesorów i absolwentów.

Dlaczego wybrałem studia „Strategiczne zarządzanie sprzedażą i zespołem sprzedaży”? Odpowiem na to pytanie pytaniami: „Pracujesz jako kierownik albo konsultant w sprzedaży już 8 lat, codzienna rutyna, podwójne wizyty, raporty, wykresy... Pomysłów z ciągiem czasu zaczyna się braknąć... Jak rekrutować, wdrażać handlowców (pod względem generacji Y i Z-ów)? Jak motywować podwładnych? Czego potrzebujesz w danej sytuacji? Gdzie czerpać nowe idee? Dokąd zmierzać?”

Trzeba podnieść się i obejrzeć sytuację, jak by mówić „z lotu ptaka”, popatrzeć na sprzedaż w Twojej firmie i jej otoczeniu strategicznie, ale nie gubiąc fokusu na programie rozwoju indywidualnego wszystkich członków zespołu sprzedaży firmy.

Odpowiedzi na te wszystkie pytania znalazłem w programie „ Strategiczne zarządzanie sprzedażą i Zespołem Sprzedaży”!

Nigdzie nie trafiłem na inny program, tak bogaty i jednocześnie nasycony w moduły, pod względem korzyści dla zarządzającego sprzedażą wyższego i średniego szczebla. Koordynatorem merytorycznym programu studiów był Nikolay Kirov. Zebrał on wokół siebie wspaniały i bardzo doświadczony w branżach sprzedaży i HR zespół współpracowników.

Dodam, że wybrałem Studia podyplomowe w Warszawie w Akademii Leona Koźmińskiego, bo Polska bardzo awansuje ekonomicznie w ciągu ostatnich 10-15 lat, będąc przykładem dla nas – sąsiadów. Tak samo jest, jeśli chodzi o rozwój metodyk i taktyk sprzedaży. Chciałem się dołączyć wiedzą i poczuć energię tych procesów...

Zostałem kompletnie zadowolony z wyników Studiów!

Nie będę powtarzać tematyki i harmonogramu, Państwo możecie się zaznajomić na stronie internetowej ALK. Istotnym jest fakt, że na studiach bardzo dobrze zostały skaskadowane zajęcia dotyczące Strategicznego kierowania działem sprzedaży i HR-owskie aspekty zarządzania. Każdy członek kadry menedżerskiej w naszej grupie mógł „wyciągnąć” dla siebie to, czego mu brakowało w codziennym życiu menedżerskim. Kolejne zajęcia potęgowały moc tej pierwszej grupy zajęć. Poniżej podam kilka szczegółowych refleksji na temat, co ja osobiście, jako menedżer, otrzymałem w jakości wiedzy i nawyków pod czas studiów podyplomowych.

Po pierwsze, prawdziwymi perłami były zajęcia z „Negocjacji zespołowych i ich organizacja”, prowadzone przez Nikolaya Kirova. Wyróżnia się on kreatywnością i chęcią dzielenia się wiedzą i praktycznymi nawykami. Bardzo praktyczny i skuteczny sposób prowadzenia zajęć, który pokazał aspekty procesu przygotowywania się do negocjacji, „wywiad” struktury podejmowania decyzji przez potencjalnych kontrahentów, podział ról zespołowych, trening nawyków sprzedaży. Negocjacje zespołowe odróżniają się od indywidualnych i są, wraz z negocjacjami podczas kryzysu i sprzedażą nowych ciężkich produktów, piętą Achillesową sprzedaży. Biorąc tę pod uwagę, program wykładów i zajęć był wspaniały. Dopełniały ich rozwiązywanie praktycznych case’ów i wymiana opinii i doświadczeń słuchaczy Studiów.

Użytecznymi personalnie dla mnie i kierowanej przez mnie firmy liczę zajęcia ze Strategii Sprzedaży z Krzysztofem Bazylem. Bardzo nasycone praktycznie, oparte na nowoczesnym podejściu.

Do najważniejszych efektów studiów zaliczam:

  • dla mnie personalnie – wykonany cel – rozwój i wzmocnienie kluczowych kompetencji szefa sprzedaży efektywnej organizacji,
  • dla kierowanej przeze mnie firmy „Info-Centrum” - to Praca Dyplomowa, której promotorem był Nikolay, przy wsparciu kadry wykładowczej Akademii Leona, powstał Projekt doradczy do wejścia na nowym dla nas rynku kart paliwowych w Turcji. Ten projekt pozwolił firmie E100 Baltija bardzo szybko i skutecznie wejść na rynek kart paliwowych nie tylko Turcji, ale również Kazakhstanu i Kirgistanu."

Sviataslau Yanachkin

Dyrektor

OOO „Info-Centrum” - Białoruś

-----------------------------------------------

WIĘCEJ W TEMACIE:

Zapraszam na debatę organizowaną przez Polish National Sales Awards, Akademię Leona Koźmińskiego oraz Instytut Badawczy Millward Brown. zapraszam-na-debate-jak-poprawic-jakosc-sprzedazy-w-polsce