Skip to main content

Koszyk

Budowanie zespołu i relacji z partnerami w biznesie w oparciu o Style Myślenia FRIS®. Neurowspółpraca.

 

Czy wiesz, że 85%1 członków zespołów doświadcza konfliktów ze współpracownikami? Średnio na konflikty w pracy tracimy 2,8 godziny tygodniowo, a w efekcie nieodpowiedniej komunikacji spada efektywność pracy i trudniej osiągnąć zamierzone cele organizacyjne.

Choć zasady współpracy są znane od lat, to zagadnienia wiedzy z zakresu neurobiologii i neurowspółpracy odkrywają nowe możliwości i dają rekomendacje w tym zakresie. Neurowspółpraca porusza m.in. zagadnienia 
jak sposób myślenia i postrzegania ludzi wpływa na:

– komunikowanie się z partnerami w biznesie

– ocenę zachowań i postaw innych

– budowanie naszego wizerunku w oczach partnerów

– sposób zarządzania efektywnością swoją i innych

– zachowania negocjacyjne i przywódcze

oraz wyjaśnia podświadome mechanizmy budowania i utraty zaufania w relacjach

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak rozwijać zespół, korzystać z potencjału i talentów jego członków, a także poprawić jakość Twojej pracy weź udział w szkoleniu na temat neurowspółpracy. Podczas szkolenia poznasz style myślenia, które determinują podejmowane przez Ciebie i Twoich partnerów decyzje. W trakcie ćwiczeń doświadczysz, jak różne sposoby myślenia i wynikające z nich style działania prowadzą do różnych efektów w realizowanych projektach. Znajdziesz odpowiedź na pytania, co sprawia, że z jednymi osobami budujesz relacje szybko -i “nadajecie na tych samych falach”, a z innymi współpraca jest wyzwaniem. Dowiesz się również, jak można ten proces usprawnić. Nauczysz się, jak mając świadomość stylu myślenia i działania partnera w biznesie, możesz dostosować argumentację, aby być zrozumianym, budować relacje i efektywnie współpracować. W części szkolenia będziemy pracować w oparciu o metodologię FRIS, która umożliwia bliższe poznanie swojego sposobu funkcjonowania oraz potencjału wynikającego z naturalnego sposobu myślenia. FRIS służy do zrozumienia stylów myślenia i działania człowieka. Nie jest analizą osobowości ani analizą behawioralną, czym się wyróżnia wśród dostępnych narzędzi na rynku. Dodatkowo jest silnie osadzona w kulturze polskiej. Dzięki zrozumieniu siebie oraz poznaniu tej metody w łatwy sposób zaaplikujesz ją w biznesie.


1 Workplace Conflict and How Businesses Can Harness It to Thrive, http://robynshort.com/2016/02/16/the-cost-of-conflict-in-the-workplace/
Dzięki temu szkoleniu:
NAUCZYSZ SIĘ
 • Efektywnie współpracować
 • Lepiej się komunikować
 • Docierać z argumentami do partnerów
OTRZYMASZ
 • Raport z Twoim stylem myślenia FRIS
 • Narzędzia komunikacji z partnerami
 • Materiały do samodoskonalenia i utrzymywania zmiany osobistej
ZMIENISZ
 • Sposoby prowadzenia negocjacji z partnerami biznesowymi
 • Metody zarządzania projektami i zespołami
 • Podejście do budowania zaufania z partnerami
PROGRAM SZKOLENIA

Szkolenie odbędzie się w godzinach: 9:00-16.30

1

Poznaj siebie, swój zespół i partnerów w biznesie

2

Efektywne zespoły – charakterystyka wg Instytutu Gallupa, MIT, Google

3

Style myślenia i działania we współpracy z innymi wg Modelu FRIS®

4

Różnice w percepcji świata i reakcji na niego z perspektywy różnych stylów myślenia

5

Jak mój styl myślenia wpływa na efektywność pracy – jak tym zarządzać

6

Strategie zachowań, czyli jak wpływam na otoczenie - korzyści i ryzyka

7

Narzędzia diagnostyczne do rozpoznawania, „jak działam ja – jak inni”

8

Silne strony poszczególnych stylów myślenia vs „długie ogony”, czyli szkodliwe nawyki

9

Komunikacja pomiędzy różnymi stylami myślenia i działania

10

Jak budować komunikaty sprzedażowe i argumentację

11

Proces konstruowania efektywnego zespołu – moje miejsce w zespole i w procesie współpracy

12

Rozwijanie zespołów i wspieranie zarządzania projektami w oparciu o style działania i myślenia

13

Narzędzia ułatwiające akceptację odmiennych zachowań podczas negocjacji i komunikowania się 
z partnerami

14

Rozwiązywanie konfliktów przez pryzmat stylów myślenia

Najpóźniej tydzień przed warsztatem otrzymasz od nas link do kwestionariusza FRIS. Kwestionariusz ten nie jest testem psychologicznym, tylko testem określającym sposoby myślenia i działania. W tym kwestionariuszu nie ma dobrych czy złych odpowiedzi i nie ma profilów lepszych lub gorszych! Jego wypełnienie jest niezbędne do uczestnictwa w warsztatach. W czasie szkolenia jako uzupełnienie otrzymasz indywidualny 20-stronicowy raport o sobie.

Dla kogo jest to szkolenie?
ZARZĄDZASZ
 • projektami
 • zespołami
 • firmą
WSPÓŁPRACUJESZ Z :
 • członkami zespołu
 • partnerami biznesowymi
 • klientami zewnętrznymi
ROZWIJASZ
 • siebie
 • ludzi
 • biznes

Opinie

Rafał Stańczyk

Sales Manager Easter Europe – Railpool GmbH

„Polecam wszystkim warsztaty prowadzone przez Nikolay’a, Nadię i Iwonę bo są takie…, że nie da się ich porównać z żadnymi innymi. Ich pasja połączona z entuzjazmem, charyzma z doświadczeniem i witalność z ogromną wiedzą czynią te zajęcia absolutnie niepowtarzalnymi. Trio Prowadzących świetnie się uzupełnia tworząc zajęcia kompletnymi pod każdym względem a na dodatek zaraża uczestników swoim nastawieniem i ekspresją, i gwarantuje, że spotkanie z Nimi będzie wyjątkowym doświadczeniem dla każdego z Was.

Poznałem inne style myślenia i co jest dla nich charakterystyczne a następnie jak się z nimi porozumieć i skuteczniej komunikować. To nie byłoby możliwe bez uzmysłowienie moich „długich ogonów”, które (nie)stety idealnie wpisały się w moją osobę w domu, w pracy czy nawet na wakacjach. Poznanie tych sfer dało mi i wciąż daję olbrzymie pole do pracy nad sobą bo „wpływ ma się na siebie a nie miliony osób, które nas otaczają” więc zachęcam do autorefleksji. Mógłbym pisać dalej i więcej o pracy z nawykami, o adrenalinie i oksytocynie, o wyborze priorytetów, o zdrowym życiu wg Nikolaya, Nadii i Iwony, i jak to wszystko na mnie wpłynęło jednak nie zrobię tego. Nie zrobię tego, ponieważ jednymi z moich długich ogonów są: nadmierna szczegółowość a nawet drobiazgowość więc nie chcę Was zanudzać i rozpisywać się na kilka stron. “

Marcin Jędryczka

Członek Zarządu, Dyrektor Marketingu i Rozwoju – PESA Bydgoszcz S.A.

„Jeszcze nie poznałem nikogo, kto uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez Nikolaya aby nie był pod dużym wrażeniem sposobu przekazywanej wiedzy, zarówno tej teoretycznej jak i praktycznej. Dziękuje i proszę o więcej szkoleń Twojego autorstwa – będę w nich uczestniczył.”

Monika Kamińska

Prezes Zarządu – Słuchacz Executive MBA

„W mojej opinii to były jedne z najlepszych zajęć w jakich miałam okazję uczestniczyć, harmonia prowadzących, ich doskonałe dopasowanie, niezliczona ilość historii, anegdot sprawiają, że czas upływa, a wy nadal nie macie dosyć tylko chcecie więcej i już nie możecie doczekać się kolejnych zajęć. Osobiście uważam, że te warsztaty są lepsze od siłowni, moje mięśnie brzucha jeszcze nigdy nie były tak mocne jak po takiej dawce humoru jaką dostałam na zajęciach. Doskonałe dopasowanie rytmu, tematów, nawet osobowości do omawianych tematów zasługują na uznanie, bo rzadko się to zdarza. Te zajęcia nie tylko poszerzają horyzont, ale otwierają na nowe koncepcje np epigenetykę, o której nawet w życiu nie słyszałam, a teraz nie mogę przestać o tym czytać i poszerzać swoją wiedzę. Żeby nie było zbyt kolorowo zajęcia też zmuszają do tego, aby stanąć ze sobą twarzą w twarz, zatrzymać się i uświadomić sobie swoje długie ogony i popracować nad nawykami. Uprzedzam, to nie jest proste, ale zostajecie wyposażeni w cały pakiet narzędzi i wsparcia do tego, żeby osiągnąć sukces. Przede wszystkim otworzyło we mnie szufladkę “to ciekawe”, odpuściłam “mnie wszystkowiedzącą” i otworzyłam się na nowe, na ludzi z jeszcze większą ciekawością. Nie będę pisać, że te zajęcia zmieniły całe moje życie, ponieważ proces trwa, ale z całą odpowiedzialnością mogę napisać, że zmieniły solidny kawałek mojego postrzegania siebie oraz innych ludzi przez pryzmat poznanych koncepcji. Ponad wszystko największą rekomendacją jest to, że wg mojego męża nigdy nie byłam taka szczęśliwa jak po powrocie z tych zajęć i teraz nie wiem, czy się cieszy czy jednak ma pretensje i szykuje się rozwód 😉 Serdecznie polecam, ze względu na idealnie dopasowanych prowadzących, dynamikę zajęć oraz poruszane tematy.”