Doświadczona trenerka i mediatorka NVC oraz Pozytywnej Neuroplastyczności, praktyczka Resonant Healing.

Coach ICF PCC, doświadczona trenerka i mediatorka NVC, certyfikowana trenerka Pozytywnej Neuroplastyczności, certyfikowana praktyczka Resonant Healing. Prowadzi superwizje dla coachów pracujących w oparciu o NVC oraz metoringi dla osób podążających ścieżką certyfikacji NVC.

Wykładowczyni akademicka studiów podyplomowych i MBA Kozminski Executive Business School, a także prowadzi zajęcia związane z efektywną komunikacją zwinnych zespołów na SWPS w Warszawie oraz na Akademii Leona Koźmińskiego na kierunkach: Pozytywna Organizacja i Zwinne Przywództwo.

Zainicjowała utworzenie pierwszych w Polsce Studiów Podyplomowych z Porozumienia bez Przemocy na Collegium Civitas, gdzie od 2015 roku prowadzi zajęcia na kierunkach:

 • Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga
 • Train the trainer NVC
 • Mediator wg Marshalla Rosenberga
 • NVC dla organizacji

Jest współtwórczynią autorskiej szkoły coachingu: Coaching oparty na empatii przy współpracy ze Szkoła Trenerów opartych na empatii, gdzie od 2017 z sukcesem szkoli przyszłych coachów pracujących w nurcie Porozumienia bez Przemocy.

Wieloletnia członkini Zarządu Fundacji Nowych Możliwości Equante, w ramach której stworzyła m.in. niekomercyjny program wdrażania w szkołach mediacji rówieśniczych opartych na NVC „Uczeń mediatorem”.

Współpracuje z Kancelarią Coachów Master Coach, specjalizując się we wdrażaniu jakościowej komunikacji w zespołach, kultury informacji zwrotnej oraz rozwiązywaniu konfliktów z uważnością na potrzeby wszystkich stron.

Pracuje indywidualnie i z zespołami, zarówno z edukacją, biznesem, jak i z rodzicami oraz nastolatkami. Towarzyszy szeroko rozumianym liderom (biznesu i edukacji) w budowaniu zaangażowanych i współpracujących zespołów, rozwiązywaniu konfliktów i komunikacji budującej zaufanie oraz dialog. Prowadzi warsztaty i szkolenia, facylituje kręgi i spotkania, oferuje indywidualne sesje i mediacje.

Posiada ponad 10 lat doświadczenia menedżerskiego w międzynarodowych korporacjach w branży finansowej, gdzie zdobywała doświadczenie w zarządzaniu projektami i zespołami, m.in. uczestnicząc w tworzeniu od podstaw banku detalicznego. Odpowiadała za procesy związane z oceną ryzyka, usprawnianie procesów biznesowych w obszarze operacji, sprzedaży i marketingu.

Od 2008 współpracuje z Youth Business Poland jako mentor i coach wspierając młodych przedsiębiorców w rozwoju i skutecznym prowadzeniu własnych biznesów.

Od 2009 propagatorka Porozumienia Bez Przemocy. Aktywnie działa na rzecz tworzenia systemów, relacji, w oparciu o dialog, wzajemny szacunek, zaufanie, współpracę oraz harmonijne wykorzystanie wewnętrznego potencjału jednostek.

Od 2011 współorganizuje Maraton Empatii w ramach Międzynarodowego Dnia Działań Empatycznych a od 2019 akcję non-profit Widzę̨ Człowieka, na rzecz szerzenia wiedzy o Porozumieniu bez Przemocy, dialogu i empatii.

Od 2018 roku specjalizuje się w wykorzystaniu wiedzy z zakresu neurobiologii i pozytywnej neuroplastyczności wg Ricka Hansona, którą praktykuje i wykorzystuje w pracy z grupami oraz klientami indywidualnymi.  W 2018 roku ukończyła kurs trenerki u Ricka Hansona i od tego czasu regularnie się rozwija pod okiem twórcy podejścia.

Prowadzi praktyczne szkolenia z szeroko rozumianej komunikacji łącząc swoje doświadczenia biznesowe z głębokim zrozumienie podejścia NVC, Resonant Healing oraz neuroplastyczności.

Jest również trenerką w programie „Mediate Your Life” Ike Lastaera i Johna Kinyona realizowanym w Polsce  jako Intensywny kurs mediacji NVC.

Wspólnie z Pernille Plantener od 2015 regularnie zaprasza Sarah Peyton, twórczynię Resonant Heling do prowadzenia warsztatów w Polsce i Europie. Jest prekursorką i propagatorką podejścia Resonant Helaing w Polsce, prowadząc szkolenia w tym nurcie, a także inicjując stworzenie rocznego programu certyfikacyjnego „Resonanet Healing Praticioner” prowadzonego przez Sarah Peyton dla uczestników z całego świata.

Współprowadziła przez kilka lat bloga „Przywództwo z empatią” mającego na celu inspirowanie liderów i liderki do wdrażania w swoich zespołach podejścia NVC a obecnie współtworzy podcast z zakresu jakościowej komunikacji w biznesie „Kwadrans z empatią w biznesie”, gdzie dzieli się wiedzą i doświadczeniem z zakresu NVC a szczególnie jego zastosowania w obszarze zawodowym.

Tworzy narzędzia szkoleniowe oparte o Porozumienie bez Przemocy na przykład karty potrzeb, kostki  NVC oraz matę dialogu, które pomagają klientom indywidualnym i grupowym wdrażać w codzienne życie podejście i narzędzia NVC.

Współautorka wielu kursów online z zakresu Porozumienia bez Przemocy, artykułów, a także książek. Wybrane publikacje:

 • Dogadać się z innymi. Porozumienie bez Przemocy nie tylko dla organizacji
 • Konflikt, szacunek, zgoda. Porozumienie bez Przemocy w praktyce biznesowej
 • Alfabet empatii
 • Coaching jako klucz do wewnętrznej motywacji
 • Coaching Katalizator Rozwoju Organizacji
 • Empatia zmienia nas, szkołę, świat. Scenariusze zajęć Porozumienia bez Przemocy dla nauczycieli
 • Dogadać się z dzieckiem. Coaching, Empatia, Rodzicielstwo
 • Dogadać się z nastolatkiem
 • Przyjaciele Żyrafy. Bajki o empatii
 • Coaching jako klucz do wewnętrznej motywacji

Wierzy, że możliwy jest świat dialogu, uwzględniający potrzeby wszystkich.